بهره مندی شرکت ها از معافیت مالیاتی ۱۵ ساله

۲۳ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۲:۳۵ کد : ۱۴۷۵ رویداد های مهم
تعداد بازدید:۱۱۵۳
خبرگزاری ایرنا : سرپرست کارگروه نظارت و ارزیابی شرکت ها و موسسه های دانش بنیان گفت: طبق قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان، اگر شرکتی شرایط دانش بنیانی را از دست بدهد، نمی تواند از تمام مزایای این قانون از جمله معافیت مالیاتی ۱۵ ساله بهره مند شود.

خبرگزاری ایرنا : سرپرست کارگروه نظارت و ارزیابی شرکت ها و موسسه های دانش بنیان گفت: طبق قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان، اگر شرکتی شرایط دانش بنیانی را از دست بدهد، نمی تواند از تمام مزایای این قانون از جمله معافیت مالیاتی ۱۵ ساله بهره مند شود.
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، محمد صاحبکار روز دوشنبه در آیین دومین هم اندیشی فعالان اقتصاد دانش بنیان و نوآوری با محوریت بررسی مسائل مالیاتی شرکت های دانش بنیان در پژوهشگاه نیرو افزود: شرکت های دانش بنیان از زمانی که به تایید کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان برسند، مشمول معافیت مالیاتی به مدت ۱۵ سال هستند.
وی با بیان اینکه مجوز شرکت های دانش بنیان هر دو سال یک بار بررسی و تمدید می شود، اظهار کرد: شرکت ها هر دو سال یک بار باید درخواست ارزیابی دهند تا مورد ارزیابی قرار گیرند.
صاحبکار یادآور شد: در صورتی که شرکتی معیارهای درنظرگرفته شده برای شرکت های دانش بنیان را حفظ کرده باشد، معافیت مالیاتی آن تمدید و هر سال به سازمان امور مالیاتی کشور معرفی می شود تا بتواند از معافیت مالیاتی استفاده کند.
وی افزود: مهمترین برنامه ای که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می شود، اجرایی کردن قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان است، این قانون یک بسته حمایتی است که شامل حمایت های مختلف از جمله معافیت های گمرکی، استقرار در داخل شهرهای دارای ممنوعیت استقرار مانند ممنوعیت در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران و نیز تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی است.
صاحبکار با یادآوری اینکه شرکت های دانش بنیان بر اساس ماده سه قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان دارای معافیت مالیاتی به مدت ۱۵ سال هستند، افزود: فرآیند معافیت مالیاتی از سال ۱۳۹۲ آغاز شده و با تقاضاهایی که به سازمان امور مالیاتی کشور در این سال ارایه شد، برای سال مالی ۹۲، مجموع ۴۰ شرکت حدود ۶ میلیارد تومان معافیت مالیاتی دریافت کردند.
وی گفت: در سال جاری پرونده مالیاتی سال مالی ۹۳ در حال ارزیابی است و برای بیش از هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان معافیت مالیاتی از سازمان مالیاتی کشور تقاضا کرده ایم که رقم پیشنهادی مالیاتی در سال مالی ۹۳، ۶۰ میلیارد تومان است.
صاحبکار یادآور شد: در حال حاضر تعداد شرکت های دانش بنیان به ۲ هزار و ۲۰۰ شرکت رسیده است که در حال جمع بندی پرونده ها برای سال مالی ۹۴ هستیم.


نظر شما :