کاهش ۱۲ درصدی نرخ سود تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش‌بنیان

۲۳ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۲:۳۵ کد : ۱۴۷۶ رویداد های مهم
تعداد بازدید:۱۰۵۳
خبرگزاری موج : رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور از کاهش نرخ سود تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: با توجه به پایین آمدن نرخ سود بانک‌ها، این رقم به ۱۲ درصد کاهش یافته است. به گزارش خبرگزاری موج، بهزاد سلطانی در نشست مشترک با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد افزود: این روند کاهش با توجه به کمتر شدن سود بانک‌ها و متناسب با آن ادامه خواهد داشت. وی اظهار کرد: البته صندوق خدمات دیگری از جمله وام قرض‌الحسنه چهار درصد و تأمین دفاتر کاری را نیز به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند.

خبرگزاری موج : رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور از کاهش نرخ سود تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: با توجه به پایین آمدن نرخ سود بانک‌ها، این رقم به ۱۲ درصد کاهش یافته است.
به گزارش خبرگزاری موج، بهزاد سلطانی در نشست مشترک با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد افزود: این روند کاهش با توجه به کمتر شدن سود بانک‌ها و متناسب با آن ادامه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: البته صندوق خدمات دیگری از جمله وام قرض‌الحسنه چهار درصد و تأمین دفاتر کاری را نیز به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند.
سلطانی با بیان این که در حال حاضر دو هزار و ۱۶۳ شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد، تصریح کرد: که از این تعداد ۶۱ درصد آن شرکت‌های نوپا هستند.
وی اظهار داشت: تاکنون یک هزار و ۳۶۳ طرح توسط این شرکت‌ها به صندوق معرفی شده‌اند و از این تعداد ۸۳۸ طرح مصوب شده است.
وی افزود: مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان برای این تعداد طرح اختصاص داده شده که نشان‌دهنده آسان‌گیری صندوق نسبت به طرح‌های ارائه شده است.
سلطانی تصریح کرد: صندوق در سال ۹۳ مبلغ ۱۰۳ میلیارد مصوب داشته که این رقم در سال ۹۴ به ۴۰۰ میلیارد افزایش یافته است.
وی با اشاره به این که معیارهای دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها در سایت معاونت علمی است، گفت: ثبت شدن در اداره ثبت شرکت‌ها، تعاونی یا خصوصی بودن، ارائه طرح‌های اقتصادی و دانش‌بنیانی و نداشتن سابقه منفی حرفه‌ای از شروط استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از صندوق نوآوری و شکوفایی است.
سلطانی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور به اهمیت دانش‌بنیان اظهار داشت: باید لشکر دانش‌بنیان در کشور فعال شود و بعد از چند سال به بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی کشور تبدیل شوند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی این استان گفت: در حال حاضر ۶۷ شرکت دانش‌بنیان در استان یزد فعالیت دارند که این سه درصد شرکت‌های دانش‌بنیان کل کشور را به خود اختصاص داده است.
سلطانی با بیان این که این آمار نسبت به نرخ جمعیتی ۱.۴ درصدی این استان مطلوب است، اظهار داشت: استان‌های کمی در کل کشور وجود دارند که از این وضعیت مناسب برخوردار هستند.
سلطانی افزود: تاکنون ۴۸ طرح از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان استان یزد به صندوق ارائه شده که از این تعداد ۲۹ طرح مصوب شده و مبلغ هفت میلیارد تومان به آن‌ها تعلق گرفته است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور تصریح کرد: استان یزد پتانسیل بالایی برای ایجاد اشتغال دارد که می‌توان با استفاده از این پتانسیل‌ها و حمایت مسوولین استانی شرایط فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان را ایجاد کرد.
وی افزود: البته صندوق خدمات دیگری از جمله وام قرض‌الحسنه چهار درصد و تأمین دفاتر کاری را نیز به شرکت
داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد، هم گفت: امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت برای توسعه مرکز فناوری اقبال استفاده کنیم.
وی با بیان این که در زمینه دریافت تسهیلات یزد در رتبه هفتم قرار دارد، گفت: امیدواریم با تعامل صندوق و فعالیت بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان استان این رتبه ارتقا یابد.


نظر شما :