اعطای وام ۲۸ میلیارد تومانی به ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان

۲۳ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۲:۱۰ کد : ۱۴۷۷ رویداد های مهم
تعداد بازدید:۲۵۲
اشگاه خبرنگاران جوان : مدیر کل دفتر تجاری‌سازی‌ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعطای وام ۲۸ میلیارد تومانی به ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان در سال ۹۴ خبر داد. اسماعیل قادری‌فر مدیر کل دفتر تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات دفتر تجاری‌سازی معاونت علمی از سال ۹۳ بحث حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیانی است که در مسیر رسیدن به توسعه خود با شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ تعامل بر قرار کنند.

اشگاه خبرنگاران جوان : مدیر کل دفتر تجاری‌سازی‌ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعطای وام ۲۸ میلیارد تومانی به ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان در سال ۹۴ خبر داد.
اسماعیل قادری‌فر مدیر کل دفتر تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان  گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات دفتر تجاری‌سازی معاونت علمی از سال ۹۳ بحث حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیانی است که در مسیر رسیدن به توسعه خود با شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ تعامل بر قرار کنند.
قادری‌فر عنوان کرد: در همین راستا از ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان با اعطای وام ۲۸ میلیارد تومانی در سال جاری از مهم‌ترین اقدامات آنها حمایت کرده‌ایم.
قادری‌فر در پاسخ به این سؤال که مهم‌ترین برنامه‌های معاونت علمی برای سال ۹۵ به چه صورت است تصریح کرد: ایجاد مراکز نوآوری در کنار مؤسسات و پارک علم و فناوری یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در دستور کار داریم و در کنار آن کسب و کار فناورانه را رونق می‌بخشیم.
وی تأکید کرد: طبق آیین‌نامه ماده ۴۲ قانون اساسی تحت عنوان تولیدات ایرانی مدل‌سازی برای خرید هرچه بیشتر تجهیزات در دستور کار قرار دارد.
همچنین چهارمین نمایشگاه ساخت تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ۵ تا ۸ اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود و تمامی شرکتها در این نمایشگاه در سطوح چهارگانه فناوری دسته بندی می‌شوند.
قادری‌فر عنوان کرد: این تجهیزات یارانه‌ای تا سقف ۵۰درصد برای سطح اول، ۳۵ درصد برای سطح دوم و ۲۰ درصد برای سطح سوم خواهند داشت و سطح چهارم از یارانه برخوردار نیستند.
وی بیان کرد: این نمایشگاه برای تحریک بازار تقاضا و مؤسسات آموزش عالی است و سعی می‌کنیم بحث بازارسازی و تحریک تقاضا را در سال ۹۵ بیش از پیش گسترش دهیم.