شرکت های دانش بنیان حوزه نفت و انرژی حمایت می شوند

۲۳ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۲:۱۷ کد : ۱۴۷۸ رویداد های مهم
تعداد بازدید:۲۶۵
خبرگزاری ایسنا: سبزوار- ایرنا- مشاور سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: از شرکت های دانش بنیان در حوزه نفت و انرژی حمایت می شود. به گزارش ایرنا سیدکمال نوری شامگاه دوشنبه در حاشیه آیین تجلیل از دانشجویان دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این سازمان فرصت های تحقیقاتی و پژوهشی خوبی برای دانشجویان و دانشگاهیان فراهم کرده است. مجری طرح جامع سلامت و بهداشت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: این مجموعه از تحقیقات دانشجویی و دانشگاهی مرتبط با حوزه نفت و صنایع پتروشیمی و نیازهای منطقه عسلویه حمایت می کند.

خبرگزاری ایسنا: سبزوار- ایرنا- مشاور سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: از شرکت های دانش بنیان در حوزه نفت و انرژی حمایت می شود.
به گزارش ایرنا سیدکمال نوری شامگاه دوشنبه در حاشیه آیین تجلیل از دانشجویان دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این سازمان فرصت های تحقیقاتی و پژوهشی خوبی برای دانشجویان و دانشگاهیان فراهم کرده است.
مجری طرح جامع سلامت و بهداشت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: این مجموعه از تحقیقات دانشجویی و دانشگاهی مرتبط با حوزه نفت و صنایع پتروشیمی و نیازهای منطقه عسلویه حمایت می کند.
وی ادامه داد: دانشجویان با ارائه پایان نامه های خود به مرکز پژوهش های سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و تصویب آن، از تسهیلات مورد نیاز بهره مند می شوند.
نوری افزود: میزان تسهیلات اعطایی ما به شرکت های دانش بنیان و شرکت های خصوصی که در زمینه طرح های تحقیقاتی و پژوهشی با این مجموعه همکاری کنند، بسته به میزان و حجم کار آنها متفاوت است.
وی با اشاره به اینکه نگاه ما به عنوان یکی از شرکت های وابسته به وزارت نفت توجه به بخش خصوصی و تقویت این حوزه است، گفت: این سازمان زمینه خوبی را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در کنار سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه شرکت های ایرانی توانایی اجرای تمام طرح های حوزه صنعت نفت کشور را دارند، افزود: شرکت های خصوصی که ظرفیت سرمایه گذاری خود را در این مجموعه متمرکز کنند مورد حمایت قرار می گیرند.
نوری گفت: فرصت های سرمایه گذاری مرتبط با توانایی بخش خصوصی، ارائه تسهیلات ارزان قیمت، زمین رایگان و خرید تضمینی محصول تولید شده توسط این شرکت ها از جمله حمایت های ما از بخش خصوصی است.
وی از سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به عنوان قطب اقتصادی ایران یاد و بیان کرد: دانشجویان دانشگاه های مرتبط با حوزه نفت و پتروشیمی، باید زمینه همکاری با این مجموعه را شناسایی کنند تا بتوانیم از ظرفیت های دانشجویی موجود در کشور برای ارتباط موثر بین بخش علم و صنعت استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه فناوری های نوین سبزوار ظرفیت خوبی در حوزه ارتباط با صنعت دارد، افزود: ارتباط دانشگاه با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس می تواند زمینه همکاری های خوبی را در حوزه پژوهشی و تحقیقاتی فراهم کند.
رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار نیز گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در این دانشگاه، می توانیم همکاری خوبی را در حوزه تحقیقات و فناوری با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژیِ پارس داشته باشیم.
حسین جلیلوند با اشاره به استقرار سه شرکت دانش بنیان در مرکز صنعت، توسعه و فناوری دانشگاه فناوری های نوین سبزوار افزود: اکنون شش شرکت دانش بنیان دارای برند بین المللی برای فعالیت در این مرکز ثبت نام کرده اند که ما امیدواریم تعداد این شرکت ها در سال آینده به ۱۵ مورد برسد.
وی گفت: تاکنون قراردادهایی بین این مرکز با بخش صنعت به ارزش ۱۴ میلیارد ریال در حوزه پژوهش و تحقیقات منعقد شده است.
سبزوار در ۲۳۷ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.